kalima rzKALIMA RZ
SYSTEM OBUDOWY ALUMINIOWEJ

Ten system rolet, to przede wszystkim dyskretny i estetyczny efekt końcowy. Podniesione, są praktycznie niewidoczne, zarówno z zewnątrz, jak i z wnętrza pomieszczenia. Są to także rolety o doskonałym poziomie izolacji cieplnej i akustycznej, które sprawdzą się w domu pasywnym.

Skrzynka montowana jest w nadprożu, a prowadnice – we wnęce okiennej. Umożliwia to obudowanie i doskonałe ocieplenie rolety, eliminujące straty ciepła poprzez tzw. mostki termiczne.

Zaplanuj ten typ rolet w projekcie architektonicznym swojego domu, a zyskasz doskonały efekt wizualny i świetne właściwości izolacyjne.

Chłód Latem 

Rolety nie dopuszczą do wnętrza domu promieni słonecznych. Dzięki nim utrzymasz przyjemną temperaturę wewnątrz bez ponoszenia kosztów klimatyzacji. Przez otwory wentylacyjne w pancerzu do mieszkania wpada czyste powietrze, a ty możesz cieszyć się cieniem i chłodem.
Ciepło zimą

Możesz zapomnieć co dzieje się za oknem. W długie zimowe i jesienne dni rolety najlepiej osłonią okna od zimna, wiatru, śniegu i deszczu. Dzięki swojej konstrukcji mogą zmniejszyć przenikalność cieplną okna starego typu nawet o 37%.
Niczym niezmącony spokój 

Niezależnie od pory roku rolety zapewniają intymność i eliminują hałasy dobiegające z zewnątrz. Dzięki roletom wyposażonym dodatkowo w zintegrowane moskitiery, spełnisz marzenie o przespaniu letniej nocy przy szeroko otwartych oknach.

[gallery columns="5" size="medium" link="file" ids="704,705,706,707,708"]

viveraRolety zewnętrzne Vivera  to ulubiony standardowy typ rolety do użytku zewnętrznego. Głównymi zaletami tej zewnętrznej rolety są wysoki stopień zabezpieczenia przed światłem słonecznym, zmniejszenie poziomu hałasu zewnętrznego oraz wysoki efekt termoregulacyjny. Plastikowe lub aluminiowe lamele wypełnione pianą PUR tworzą po zamknięciu jednolitą powierzchnię, która całkowicie zasłania wnętrze i dodatkowo tworzy trudne do pokonania zabezpieczenie przed włamaniem. Rolety zewnętrzne Vivera są przeznaczone przede wszystkim do montażu dodatkowego (czyli podczas ocieplania lub renowacji domu), oraz w systemach ociepleń (skrzynka pod tynk). Praktycznym uzupełnieniem rolety zewnętrznej może być zintegrowana sieć przeciwko owadom, która może być sterowana niezależnie od rolety (Vivera-Sectra). Skrzynka pod tynk jest on przeznaczone przede wszystkim do montażu pod elewacją lub systemem ocieplenia i dlatego należy je przewidzieć już w fazie już w fazie projektu.

Zalety:

  • wysoki stopień zabezpieczenia przed światłem słonecznym oraz zmniejszenie poziomu hałasu zewnętrznego,
  • efekt termoregulacyjny i ochronny,
  • możliwość sterowania elektronicznego,
  • nadaje się do dodatkowego montażu na ramie okna lub na fasadzie,
  • skrzynka pod tynk nadaje się pod elewację lub system ocieplający,
  • aluminiowe lamele wypełnione pianą PUR lub lamele plastikowe,
  • możliwość wykonania ze zintegrowaną siatką przeciwko owadom Vivera-Sectra,
  • maksymalna powierzchnia gwarantowana 8,5 m2.
[gallery columns="5" size="medium" link="file" type="square" ids="717,718,719,720,721"]